10 klaidingų mitų apie mūsų ligas

Mes dažnai žalojame sveikatą prisiklausę  neteisingų patarimų ir laikydamiesi ydingų žmonių įpratimų. Kaip to išvengti?

1 mitas: hipertonija – nervingų žmonių liga
Tai neigia ir medicininė statistika ir asmeninė gydytojų praktika. Ir nervingi ir stiprios nervų sistemos žmonės skundžiasi aukštu arteriniu spaudimu. Tam tikrose stresinėse situacijose nervingiems žmonėms gali laikinai pakilti kraujospūdis. Bet tai dar ne liga.

2 mitas: širdžiai kenkia miegojimas ant kairiojo šono
Miego poza širdies darbui nedaro jokios įtakos. Kai miegate ant kairiojo šono – labiau jaučiate jos plakimą. Tačiau dėl to dažniausiai jaudinasi nestabilios nervinės sistemos žmonės.

3 mitas: pavojingas temperatūros pakilimas
Peršalus, ar sergant gripu, pakyla temperatūra, kuri aktyvina baltųjų kraujo kūnelių veiklą. Būtent jie yra organizmo apsaugininkai. Bet to, aukšta temperatūra padeda organizme naikinti virusus ir mikrobus. Tačiau kai ji pakyla iki 38,5 laipsnių, tai gali sutrikdyti gynybines organizmo galimybes ir pakenkti širdies darbui. Todėl nusilpusiems, pagyvenusiems ir  chroniškomis širdies ligomis sergantiems žmonėms tokiu atveju reikia vartoti temperatūrą mažinančius vaistus ir drėgnus acto kompresus.

4 mitas: jei iš nosies bėga kraujas, reikia galvą atlošti atgal
Tai labai dažna klaida, kuri gali baigtis žmogaus užspringimu. Užvertę galvą jūs pakeičiate kraujo tekėjimo kryptį ir jis bėga į gerklę. Patekęs čia jis sukelia pykinimą. Norėdami sustabdyti kraujavimą, šiek tiek palenkite galvą į priekį ir dešimčiai sekundžių stipriai pirštais užspauskite abi šnerves. Po to paimkite du vatos gumulėlius, sudrėkintus vandens perokside ir įkiškite juos į šnerves.

5 mitas: kuo dažniau trinksi galvą, tuo ji greičiau riebaluosis
Netiesa. Plaukus trinkti reikia tuomet, kai jie susiriebaluoja. Ypač, jei galvos oda riebaluota ir atrodote labai neestetiškai. Svarbiausia – tinkamai pasirinkti šampūną. O pasirinkimas – milžiniškas. Parduotuvėse pirktus šampūnus galite naudoti dažniau, o įsigytus vaistinėse – pagal nurodymus. Jie skirti plaukų gydymui ir šaknų stiprinimui.

lašiniai – sunkus ir kenksmingas maistas
Žmogus negali gyventi be riebalinių rūgščių. Jas naudoja širdies raumuo, imuninė, cholesterolio apykaitos sistema. Tokios rūgšties pasitaiko retame augale, o lašiniuose to yra pakankamai. Čia yra ir tokių riebalinių rūgščių, kurios valo kraujagysles ir saugo organizmą nuo aterosklerozės.
Netiesa, kad lašiniai sunkus maistas. Jie puikiai virškinami ir gerai įsisavinami. Čia tris sykius mažiau cholesterolio, nei svieste. Tinkamas cholesterolio kiekis reikalingas žmogaus smegenims ir sudaro imunines ląsteles, kurios apsaugo nuo virusų ir kitokių infekcijų.

7 mitas: reikia reguliariai valyti ausis
Žmonės klaidingai mano, kad ausyse susidarę sieros kamščiai – prastos higienos požymis. Atvirkščiai, kuo dažniau po savo ausis knaisiositės su vatos pagaliukais, tuo gausiau organizmas nuo tokios intervencijos saugosis sieros kamščiais. Ausys yra tokios „gudrios“, kad išsivalo pačios.  O giliai kišdami vatos pagaliukus,  mes tik sustumiame besivalančią sierą atgal ir sugadiname procesą.

8 mitas: apsinuodijus maistu reikia gerti pieną
Pienu gydoma nuo apsinuodijimų, tačiau tokiu atveju jis tik pagreitina toksinų įsisavinimą virškinimo trakte. Netiesa, kad apsinuodijus reikia provokuoti vėmimą. Antrą kartą keliaudamos per virškinimo traktą atgal, bakterijos dar labiau apnuodys organizmą ir traumuos gleivinę. Tokiu atveju geriausia išgerti 6-8 tabletes aktyvuotos anglies tablečių. Tai puikus absorbentas, kuris neleis netinkamiems produktams patekti į kraują.

9 mitas: kiaušiniai kenkia kepenims
Anglijoje dažniausias pusryčių meniu  virtas, plaktas ir keptas kiaušinis. Ir čia kepenų ligomis serga nei kiek ne daugiau žmonių nei kitose šalyse. Kiaušinis – dietinis produktas. Čia gausu baltymų ir mineralų. Jis – sveikas ir naudingas, tik nereikia jo dažnai kepti riebaluose ir gardinti dideliais kiekiais majonezo.

10 mitas: visada verta liesėti
Staigus svorio praradimas išderina organizmą. Didelis kūno masės netekimas silpnina imunitetą. Kai kuriais atvejais gresia net vėžys.  Iš savo vietų pasislenka vidaus organai. Japonų mokslininkai nustatė, kad liesi žmonės keturis kartus dažniau miršta nuo širdies kraujagyslių ligų ir vėžio.

www.lsveikata.lt

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found