Sezoninė alergija. Kaip sau padėti?

Pavasaris pamažu įsibėgėja o su juo kartu skuba skleistis pumpurai, žydėti medžiai, krūmai ir žolės. Vieniems žmonėms tai atneša džiaugsmą, o kitiems, deja, kančias dėl šienligės.

Ašarojančios akys, bėganti, perštinti ir užgulusi nosis tikrai menkas malonumas. Todėl tabletes didelei daliai alergiškų žmonių tampa tikru augalų žydėjimo laikotarpio palydovu. Tačiau kartais palengvėjimą galima atrasti ir pačioje gamtoje. Įvairios natūralios priemonės gali palengvinti kvėpavimo takų simptomus, sustiprinti imunitetą ir padėti išvengti alergijų.

·  Dilgėlė. Šis augalas nuo senų laikų žinomas savo savybėmis, padedančiomis gydyti ir palengvinti sezoninę alergiją. Labai naudingos dilgelių arbatos.

·  Efedra ( lot. Ephedra sinica). Šis augalas taip pat žinomas kinišku pavadinimu ma huang. Efedros sudėtyje yra efedrino ir kitų aktyvių alkaloidų, kurie naudojami ir šiuolaikinėje farmacijoje. Kinų medicinoje efedra naudojama jau daugiau kaip 5000 metų gydant bronchinę astmą ir kitus kvėpavimo takų uždegimus. Tačiau kaip šalutinis poveikis, vartojant efedrą, gali būti padidėjęs kraujo spaudimas ir padidėjęs organizmo jaudrumas.

·  Ežiuolė (Echinacea). Gerai ištyrinėtas augalas, kurio imuninę sistemą stimuliuojančios savybės yra patvirtintos daugybe įvairių tyrimų. Ežiuolės preparatai aktyvina T limfocitų cirkuliavimą kraujyje, o tai užtikrina gerą imuninį atsaką, kuris yra susijęs ir su alergijomis.

·  Česnakas. Tai augalas nuo senų laikų žinomas dėl savo baktericidinių savybių. Jis taip pat pasižymi imuninę sistemą stimuliuojančiu poveikiu, todėl gali būti naudingas alergiškiems asmenims. Bet česnaką atsargiai ir tik pasikonsultavę su savo gydytojais turėtų vartoti žmonės, sergantys cukriniu diabetu ar turintys padidintą cukraus kiekį kraujyje.

·  Medus. Jis stimuliuoja organizmą gaminti antikūnius prieš įvairius alergenus. Tačiau labai svarbu naudoti natūralų medų, kurį bitės surenka iš Jus supančios aplinkos ir augalų. Tokiu būdu organizmas gauna konkrečius alergenus, prieš kuriuos ir gamina antikūnius. Kasdien valgant tokį medų su duona, sūriu, agurku ar įsidedant jo į arbatą, galima perspėti alergijos protrūkius.

·  Eukaliptas. Tai viena geriausių natūralių alergijos gydymo priemonių, dažnai naudojama ir peršalus. Eukaliptas pasižymi baktericidinėmis savybėmis, o taip pat tuo pačiu metu stimuliuoja ir imuninę sistemą. Be to jis atlaisvina užsikimšusius kvėpavimo takus, skystina nosies išskyras, gleives. Ypač gerai veikia eteriniai eukalipto aliejai naudojami inhaliacijoms.

·  Raudonasis dobilas. Naudojamas arbatų pavidalu kaip tradicinis vaistas nuo astmos priepuolių. Kadangi alergijos dažnai išprovokuoja astmos priepuolius, tai raudonojo dobilo arbatos tinkamos ir sergant alergija.

·  Liucerna. Manoma, kad ji palengvina šienligės simptomus, tokius kaip perštinti ir bėganti nosis, čiaudulys. Liucerna ramina nervų ir imunines sistemas, o tai savo ruožtu padeda sušvelninti nemalonius pojūčius, sukeltus alergijos.

·  Obuolių vyno actas. Jis turtingas vitaminais A, E, B1, B2, B6, jame gausu kalio, magnio, kalcio. Obuolių vyno actas pasižymi gydančiomis savybėmis, palengvina kvėpavimo takų, sinusų uždegimus, o taip pat ir alerginės slogos simptomus, sumažina nosies išskyrų.

·  Saldymedžio šaknis. Saldymedžio šaknies milteliai nuo senų laikų naudojami kaip vaistas nuo kosulio. Net ir šiais laikais jie dedami į daugelį sirupų nuo kosulio. Saldymedį atsargiai turėtų vartoti asmenys su padidintu kraujospūdžiu.

·  Erškėtuogės. Tai rožių šeimos augalo brandinami rausvi vaisiai, vienas gausiausių natūralaus vitamino C šaltinių. Dėl šios savybės erškėtuogės stimuliuoja imuninę sistemą ir taip padeda išvengti alergijų.

·  Kulkšnė. Ji pasižymi antivirusinėmis savybėmis ir nuo senų laikų Kinijoje buvo naudojama kaip vaistas viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms gydyti. Be to kulkšnė stimuliuoja ir imuninę sistemą, padeda organizmui išsivalyti nuo toksinų.

·  Islandinė kerpena. Tai samana, auganti ekologiškai švariose vietose, pušynuose ir nykstanti esant dideliam oro užterštumui. Islandinė kerpena palengvina peršalimo ir gripo eigą, o taip pat ir visus kitus įvairius viršutinių kvėpavimo takų simptomus. Jos sudėtyje esantis kalio chloridas sumažina nosies užgulimą bei kosulį.

Gamtoje yra daugybė augalų, pasižyminčiu įvairiomis vaistinėmis savybėmis. Nors pajusti natūralių priemonių poveikiui dažniausiai reikia daugiau laiko nei vartojant tabletes, tačiau kantrybė ir jų savybių išmanymas gali pagelbėti nuo daugybės sveikatos sutrikimų, o tarp jų ir alergijos. Tačiau esant alergijos augalus ir augalinius preparatus rinktis reikia atsargiai, neperdozuoti ir juos keisti kas 2-3 savaitės.

Parengė Vaida Skurdenytė, konsultavo Aiva Vaivarienė

www.alergija.info

 

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found