„Šeimoms LT” tinklaraštis

 

Šeimų universitetas

2016 01 04

Laukiu trečiadienio. Drauge su sutuoktinių poromis nagrinėsime atvejį "Saulius", kuriame pagal metodikos rekomendacijas brėžiama linija link valios ir drausmės. Suku galvą. Neatrodo patraukliai. Šiuo metu išgyvenu laisvės pojūtį. Vaikams atostogos. O šį vakarą kiekvienas ilsisi prie savo kompiuterio.

Taigi... valia ir drausmė.....  Bandau motyvuoti  save ir sudominti vaikų drausminimo tema: "Juk vaikus auginame, ne augintinius. Reikia užauginti atsakingais žmonėmis". Ne, netinka. Juokas ima kažkodėl:)) .

Šiaip, ši tema jau praeityje. Daug darbo įdėjau. Diegėme vertybes iki paauglystės. Taip norėjau viską gerai padaryti, kaip tobula mama, kad vaikai užaugo net darželio neragavę. Vis per tas vertybes. Bet esu patenkinta. Labai. Netgi labai! Beprotiškai. Didžiuojuosi kad tiek stengiausi dirbdama mama. Žaviuosi vaikų išmintintimi, situacijų analize, savęs vertinimu, empatiškumu, motyvacija darbui ir savo talentų paieška.

Na, o šiuo metu jaučiu, kad galiu atsipūsti. Juk nusipelniau? Dabar jie beveik lygiaverčiai su mumis. Gyvename labiau kaip draugai, nei kaip tėvai su vaikais. Kalbamės kaip suaugę, deramės ir ieškome kompromisų kai reikia.  Namuose viešpatauja ramybė.

Bet palauk! Ryt iš draugų grįžta vyriausioji. Oi bus.. Tai tas negerai, tai anas negerai...

Taigi, drausmė ir valia. Gal būt labiau valia ir motyvacija. Ne, gal saviefektyvumas. Ne, juk tai paauglystė. Šeimos juk augina jaunesniuosius mokyklinukus. Kas lemiantis faktorius? Reikia drausmės. Ir valios. Viskas puiku. Dar svarbu paliesti tėvų auklėjimo stilius, bet apie tai nespėsime.... Ir negalima. Nėra metodikoje. Va tokie monologai prieš kiekvieną susitikimą. 

Bet juk  tiek daug straipsnių, žurnalų šiais laikais. Ko tos šeimos renkasi?

Tikriausiai, kad pabandytų kalbėtis drauge. Poroje aptarti nelengvus dalykus, vaikų auklėjimo skirtumus.  Taip. Tai - visų svarbiausia. Literatūros turiu per akis. Neužteks keleto valandų.

Kas svarbiausia? Vistiek svarbiausia - kalbėtis tarpusavy. Apie viską. Ir labai labai daug. Juk prisikaupia neišsakytų dalykų. Neišjaustų jausmų. O jausmai negailestingi. Jie niekur nedings. Užlaikysi ilgiau - patirsi išvirkščią pusę. Išlenda paskui psichosomatika ir įvairiais troškimais:) 

Taigi, labai svarbu kalbėtis tarpusavyje. Bandome mes, bandykite kalbėti ir jūs. Švelniai, atsargiai. Gal net pagal užrašus, jei reikia. Tik nelaikykite savyje, nes kai sprogsta... Oi kaip netikėta ir ne laiku, ir ne vietoje, ir apskritai, nelabai patraukliai atrodo:))

Taigi, atvejis "Saulius" - valia ir drausmė trečiadienį, 18 val. Šeimų universitete. Apie viską po truputį. Gyvai:) 

Komentarai

Į viršų Į viršų