„Šeimoms LT” tinklaraštis

 

Mūsų mėgiamiausi NeoLife Shake kokteiliai

2015 02 09 / Nida Matiukienė

Keliaudami paprastai patiriame begales nuostabių įspūdžių, tačiau nutinka ir nemažai neplanuotų dalykų, todėl besiruošdami į kelionę, pirmiausia pasirūpiname savo sveikata, o ypač reikalingu energijos kiekiu kelionėje. Lagaminuose pirmiausia atsiduria baltyminiai kokteiliai NeoLife, praturtinti 22 aminorūgštimis, visais pagrindiniais mineralais ir vitaminais (18). Taigi, kelionės užkandžiams turime ir maistą, ir vaistą, - NeoLife Shake kokteiliai ne tik suteikia energijos, bet ir padeda sutaupyti pinigų. 

Žodžiu, Neolife Shake kokteiliai puikiai atlieka savo darbą: jie pakeičia maistą, tuo pačiu atnaujina mūsų ląsteles ir suteikia energijos. Čia galima būtų dėti tašką. Tačiau tiems, kurie iš esmės norėtų gilintis į baltymus, papasakosiu šiek tiek smulkiau.

Kaip sako studentų mylimas genetikos dėstytojas R.Šiukšta, besdamas pirštu į bet kurią kūno vietą, pataikysi tiesiai į baltymą. Mūsų odos, raumenų, plaukų, akių, nagų, kaulų statybinė medžiaga yra baltymai. Smegenų, kraujo, sausgyslių, širdies, raiščių, fermentų ir hormonų sudėtinė dalis taip pat yra baltymai. Genetinės informacijos pagalba aminorūgštys yra surikiuojamos ir sujungiamos tam tikra tvarka, priklausomai nuo to, koks baltymas yra gaminamas (raumens, fermento, plauko). Taigi, nė vienas gyvybinis procesas mūsų organizme negali vykti be baltymų. Tačiau organizmas nekaupia baltymų atsargų. Pasibaigus procesui, kurį ištransliavo genetinė informacija, jie yra tiesiog išardomi.

Baltymų molekulės yra didelės, jas sudaro nuo keleto šimtų iki keliasdešimt tūkstančių aminorūgščių, sujungtų šakomis ir grandinėmis. Šioje vietoje primygtinai rekomenduoju filmuką, kurį pažiūrėję įsitikinsite, koks nuostabus yra žmogus iš vidaus.

Bus lengviau įsivaizduoti, apie ką kalbame: https://www.youtube.com/watch?v=YtN6Nvd0Bk4 (rusų kalba).

Šiame video yra labai aiškiai parodyta, kokiu būdu vienos aminorūgštys jungiasi su kitomis, formuodamos baltymus, ir kaip kiekvienas baltymas tam tikrame procese jungiasi į specifines baltymų molekules. Čia aiškiai matysite mitochondrijas, kur gaminama visa mūsų organizmui reikalinga energija. Nepaprastai įdomu stebėti genetinę transkripciją realiu laiku https://www.youtube.com/watch?v=D3fOXt4MrOM (anglų k.).

 Įspūdingiausia tai, kad paprastas raidžių kodas verčiamas kūnu ir krauju. Netenku amo stebėdama tai ir suvokdama, kad šie procesai vyksta manyje kiekvieną sekundę! Jie vyksta jumyse tiesiog dabar, šią akimirką, kai skaitote šį straipsniuką!

Teigiama, kad maiste trūkstant bent vienos iš aminorūgščių, baltymų gamyba stabdoma, o ilgėliau užsitęsus aminorūgščių trūkumui, gali išsivystyti net ligos.

Tuo metu, kai trūksta tam tikros aminorūgšties, stabdoma audinių gamyba, ląstelių remontas, fermentų gamyba bei kiti procesai. Žinoma, organizmas geba pats pasigaminti aminorūgščių, tiksliau keturiolika pagrindinių. Tačiau yra dar devynios, kurias privalome gauti iš to, ką suvalgome: tai valinas, fenilaninas, treoninas, triptofanas, izoleucinas, metioninas, leucinas, lizinas ir histidinas (pastarasis organizmo gaminamas pernelyg mažais kiekiais). Apie jas plačiau skaitykite   http://lt.wikipedia.org/wiki/Nepakei%C4%8Diamosios_aminor%C5%ABg%C5%A1tys.

Klausimas paprastas: kuriame maiste yra aukštos kokybės baltymų? Nenorėčiau vardinti visų maisto pramonės blogybių, kiekvienas sąmoningas asmuo geba įvertinti tai, kas kasdien patenka į jo lėkštę. Tad, įvertinę savo skurdžią mitybą, nesunkiai suvokiame, jog prastėjanti baltymų kokybė verčia mus rūpintis kokybiškais baltymais. O aptarę baltymų funkcijas organizme, nesunkiai prieiname išvados, jog privalome pasirūpinti ir  kasdien gauti reikiamą kiekį svarbiausių aminorūgščių, kad išsaugotume savo sveikatą.

Jei dar neatsibodau, trumpai pavardinsiu keletą baltymų funkcijų: reguliacinė (aktyvina arba slopina fermentus), hormoninė (insulinas valdo medžiagų apykaitos procesus), struktūrinė (kolagenas, keratinai, elastinas – įeina į kaulų, sąnarių, sausgyslių sudėtį ir tiesiogiai veikia mechaninį judėjimą), pernašos ir kaupimo (užtikrina deguonies pernešimą (hemoglobinas), kaupimą (mioglobinas), geležies kaupimą (feritinas)). Raumenų baltymai miozinas ir aktinas užtikrina raumenų susitraukimus, o kraujo plazmoje esantis imunoglobulinas atpažįsta ir atskiria svetimas molekules nuo organizmo baltymų ir dalyvauja jas ardant, atlikdamas apsauginę funkciją.

Taigi, mūsų šeima randa paprastą ir lengvą sprendimą mitybos spragas užpildančiuose natūraliomis laisvomis aminorūgštimis turtinguose baltyminiuose kokteiliuose, kuriuose randame VISAS, mūsų sveikatos palaikymui ir stiprinimui reikalingas aminorūgštis, taip pat visus mineralus ir vitaminus, sinerginiams fiziologiniams procesams.

Jei žiūrėjote filmukus, esu įsitikinusi, kad supratote, kokios sudėtingos branduolinės reakcijos vyksta mūsų kūne kiekvieną akimirką. Tai nėra prabangos reikalas. Tai, mūsų supratimu, yra investicija į sveikatą. Juk sveikata – tai bankas, iš kurio arba imame kreditą, arba dedame santaupas. Palūkanos auga abiem atvejais.

Sunku patikėti?

Skaitykite Delfi: http://www.delfi.lt/mokslas/mokslas/valgomas-maistas-gali-visiems-laikams-pakeisti-genus.d?id=8005427.

 P.S.Tiesa, kas dar nepažįstate mūsų šeimos, trumpai pasakysiu, kad mūsų draugystė su Neolife kokteiliais yra ypatinga, - jų pagalba Evaldas atsikratė 30 kg viršsvorio ir hipertenzijos, kuria sirgo 10 metų. O tada labai supykau ant Sveikatos ministerijos. Vietoj pasiūlytų galimybių atsikratyti ligų, sistema  visą tą laiką mums "šėrė" vaistus, turinčius gyvybei pavojingų šalutinių poveikių!  Beje, kompensuojamus:) (tikiuosi, kad šią savo istoriją kada nors pats papasakos)

Tuomet pagalvojome, kad gali būti daugiau tokių pat žmonių kaip mes, kurie tiesiog neturi informacijos kaip padėti susiderinti mūsų organizmui, - atstatyti natūralias fiziologijos galias ir jų pagalba atsikratyti ligų bei tęsti gyvenimą sveikesniems.

Jeigu jau galvojate apie tai, rekomenduojame ypatingus sveikatos produktus užsisakyti tiesiai iš gamintojo. Naudokitės mūsų žiniomis ir patirtimi! 

 

 

 

 

 

Į viršų Į viršų