Čia žmonės kitokie!

2015-09-09

Taip išgirdau mane šaukiant nuo kasos, prie kurios nešiau paskutinius maisto produktus. Vaikai buvo nustebę ir susijaudinę.

–  Ar matei? Mama, ar matei? – klausė jie.

Pradėjau dairytis, kas čia įvyko. Kasininkė ramiai stovėjo kasoje ir maloniai mus aptarnavo. Pamaniau, kad Ispanijoje kasininkės dirba stovėdamos, tačiau vaikai parodė senuką, kuris sėdėjo kasininkės kėdėje atsišliejęs į sieną.

Toks elgesys nėra privalomas ar įrašytas pareigybių instrukcijoje. Moteris tai padarė iš meilės. Padarė daugiau nei priklauso geram parduotuvės darbuotojui. Vaikams tai buvo didžiulis meilės artimui liudijimas. Jie buvo sužavėti sutiktų žmonių gerumu. Dažnai tai buvo daugiau nei nudailintas pardavėjų mandagumas.  Jie patyrė, kad čia žmonės yra KITOKIE.

Vaikai buvo įkvėpti suaugusiųjų pavyzdžiu patarnauti šalia esančiam, būti jautrūs artimui. Jie buvo pilni energijos daryti KĄ NORS, jie buvo įkvėpti didžiadvasiškumui, kažkam, kas būtų verta jų pastangų, kam nors reikšmingam, geram...

Mielieji, mūsų veiksmai kalba daug garsiau nei žodžiai, - tai sena mintis, tačiau iki galo nesuprasta. O vaikai pastebi viską. Net nesuprasdami kai kurių dalykų, jie intuityviai žino labai daug, kartais net  daugiau nei suaugę.

Ar dar reikia ką bepridurti, kai kalbame apie auklėjimą?

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found