Vaikų šalis, 2015

2015-11-07

Penktadienį buvome tik tik sugrįžę iš penkių dienų Vidinio gydymo tarnystės ugdymo sesijos. Spėjom persirengti, pasilabinti su vaikais ir į Litexpo.  Mūsų pasirinkta paskaitos tema buvo: "Vyras - šeimos galva, ar KAIP?".

Kalbėjome apie tai, kaip sukurti harmoningus santykius šeimoje, kur abu sutuoktiniai gerai jaustųsi. Analilzavome kokia moters vieta užtikrina vyro prisirišimą prie žmonos ir kokia vyro pozicija užtikrina žmonos saugumą. "Juk santuoka kaip dviratis: neminsi - nevažiuosi", kalbėjo Evaldas.

Aš paliečiau keletą pagarbos asmeniui aspektų: pagarbą lytiškumui bei pagarbą pašaukimui (saviaktualizacijai). Pagarbos kitam troškimas kyla iš teisingo ir pagarbaus santykio su Dievu, kuris daro mus tinkamais gyventi drauge: gydo praeities žaizdas ir sutiekia malonės atleisti už vienas suteiktą skausmą santuokoje. Nors Litexpo parodų rūmai nėra ideali vieta aptarinėti intymius šeimos dalykus, tačiau buvau nustebinta dalyvavusių atvirumu ir nuoširdžiu žinios priėmimu. Esame dėkingi dėmesingiems klausytojams!

Kiek teko matyti B.Jakučionytės organizuotoje Sumanios mamos erdvėje, labai gražios buvo ir kitos dienos temos.  Viena aiški gija siejo dauguma pranešimų: moters verslumas ir šeimos harmonija. Susidariau įspūdį, kad lektoriai iš tam tikrų skirtingų kampų bandė pažvelgti į moters arba abiejų sutuoktinių verslumo bei santykių šeimoje sąsajas. Galiu tik pasidžiaugti, kad šia tema šiandien turime nemažai mokslinių straipsnių. Gal tik besidalinančių naujausių tyrimų rezultatais kiek mažoka:))

Todėl labai sveikintinos tokios kaip ši iniciatyvos, kurios bent iš dalies atsako kiekivenam, kuris užduoda teisingus klausimus apie savo santuoką. AČIŪ Birutei! 

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found