Lazdynas

1901-12-13 / seimoms.lt

Neretai lazdynas nusipelno sau vietą net nedideliuose sklypuose. Ladynų rūšį galite pasirinkti parodoje, o jis kasmet pradžiugins jus riešutėliais. Ypač populiarūs geltonlapiai ir raudonlapiai, taip pat skiepyti medelio formos lazdynai.
Sodinami spalį arba anksti pavasarį, šaknys pamirkomos molio ir mėšlo košelėje. Gerai auga derlingame priemolyje. Prastoje žemėje kasamos 60x50 cm dydžio duobės, pridedama komposto (10-15 kg) ir mineralinių trąšų (200 g superfosfato ir 50 kalio druskos).
Vasarą pakrūmės purenamos, mulčiuojamos nupjauta žole. Labai sausais metais laistoma, kasmet tręšiama mineralinėmis, o kartą per 2-3 m. - organinėmis trąšomis. Rudenį ką tik pasodinti lazdynai patrumpinami iki 20-25 cm. Jeigu stiebų daug, jie tvirti ir sveiki, lazdynus nupjaukite tik iki 50 cm.
Kitą vasarą ir rudenį genėti nereikia. Trečiųjų metų pavasarį išpjaunamos per tankiai augančios šakos ir per toli nuo krūmo išlindusios šaknų atžalos.
Rugsėjį aplaužius stipriausių šoninių ūglių viršūnes (per du lapus nuo paskutinio išsišakojimo), lazdynus galima priversti derėti anksčiau. Viršūnes nulaužkite ir palikite kabėti ant krūmo. Jos nukerpamos tik žiemos pabaigoje arba anksti pavasarį, kai išsprogsta žirginiai.

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found