Svyranti pelargonija

Nuostabios svyrančios gėlės, skirtos auginti pakabinamuose loviuose, krepšiuose arba aukštuose pastatomuose konteineriuose, nes šakos nysvyra  iki 1 m. Yra veislių su kietais, gražiai karpytais lapais, kai kurių žiedeliai susukti ir primena rožių žiedų formą. Labai atsparios sausrai. Be pertraukų žydi iki pat šalnų.
Pelargonijos nelepios. Visus metus joms reikia daug šviesos. Vasarą mėgsta augti lauke, pripratintos gerai auga ir gausiai žydi saulės atokaitoje. Geriausiai peržiemoja vėsioje (apie 10° C) patalpoje, laistoma saikingai. Vasarą reikia laistyti gausiai ir kas 2-3 savaitės patręšti. Pelargonijos gerai pakenčia sausą orą ir sausrą.
Prie lauko sąlygų pelargonijos pratinamos pamažu (per 10-15 dienų), jaunų augalų iš karto nepalikite saulėje. Į lovelius ar didelius vazonėlius persodinamos gegužės pabaigoje. Galima persodinti ir anksčiau, bet laikyti kambaryje arba dieną lauką, o naktį pernešti į namus, kad nenušaltų. Anksčiau persodintos pelargonijos greičiau sutvirtėja ir pradeda gausiai žydėti.
Dirvai šios gėlės nereiklios, bet geriausiai auga velėninės, lapinės, perpuvusios mėšlinės žemės ir smėlio mišinyje (2:1:1:1). Sukulentinėms pelargonijoms įdedama daugiau smėlio ir įruošiamas geras drenažas. Žydinčios pelargonijos gausiau žydi, kai auga truputį per mažuose vazonuose.

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found