Gėlyno renovacija

1901-12-13 / Džilda Dubakienė

I. Buvusi gėlyno situacija gegužės mėnesio pradžioje

 

Jei norite atnaujinti gėlyną, tai pirmiausia siūlau nusibraižyti pageidaujamo gėlyno kontūrus pagal pasirinktą mastelį. Žinoma, priklauso nuo to, kokius augalus norite matyti savo nuostabiajame gėlyne: rožes, prerijų augalus, ar tiesiog norite kurti gėlyną pagal spalvinę gamą. Pateiksiu vieną pavyzdį, kaip galima greitai sulaukti pageidaujamo, efektingo, o gal net netikėto rezultato. Planuoti pradėkite jau ankstyvą pavasarį, nes iki rengiamų gausybės augalų mugių spėsite susiprojektuoti želdynėlį, be to, užmojai dar gali keistis. Būtinai atsižvelkite į dirvožemio sudėtį, nes skirtingi augalai tarpsta tik jiems būdingoje aplinkoje.

II. Pakeista gėlyno forma gegužės mėnesio antroje pusėje.

Gėlyno dydis pasirinktas pagal sklypo ir tos teritorijos, kurioje bus gėlynas, proporcijas. Eskizo ašis – seniai pasodintas dekoratyvinis medelis. Kadangi pasirinkta apskritimo forma, todėl ir augalų išdėstymas bus toks, kad būtų gražu iš visų pusių (aukščio atžvilgiu).

III. Augalų sodinimas birželio mėnesio pradžioje.

Susipirkite planuojamus sodinti augalus, prieš tai pasiskaičiavę kiekius. Būtų idealu, jei sodinimas ir savaitė po jo sutaptų su lietingu oru. Išsidėliokite tame plote augalus su vazonėliais, taip kaip susiplanavote. Žinoma, realioje erdvėje kai kas gali kisti, todėl turėsite puikią galimybę koreguoti ar papildyti. Pasodinkite, paliekite, patręškite.

IV. Gausus žydėjimas jau liepos mėnesio viduryje.

Pasirinktos rožės su jas papildančiais augalais žydės ištisus metus. Krūmai plėsis, todėl iš anksto numatyta vieta jiems neperkrauta, išlaikyti rekomenduojami atstumai. Šiuo atveju pasirinkta šaltesnių spalvų gama, todėl tiek pagrindiniai, tiek papildantieji augalai dera tarpusavyje.

V. Reziume (žiūr. nuotrauką viršuje dešinėje) .

Reikia turėti omenyje, jog pirmaisiais augalų pasodinimo metais formuojasi šaknų sistema, todėl jų žydėjimas galbūt nebus toks, kokio jūs tikėjotės, tačiau viskas tobulėja ir šiuolaikinės augalų veislės būna atsparios ligoms, žydinčios visą sezoną ir pan. Tiesa, augalas – gyvas organizmas, jis gimsta, auga, serga, kvėpuoja, miršta. Linkiu kantrybės ir kūrybinės sėkmės!

Sodo Stilius
www.sodostilius.lt

Komentarai

Į viršų Į viršų