„Hamsa“ simbolis

1901-12-13 / Margarita Gurevičienė

Tokią „rankutę“ turi daugelis. Tai dažna dovanėlė namiškiams ir draugams iš šiltųjų kraštų. Ji perkama, nes pirmiausia, yra graži ir įdomi. Žmonės nešioja „Hamsą“ kaip raktų pakabuką, kaip papuošalą ant kaklo, segasi tokius auskarus. Kai kas netgi kabina ant sienos paveikslą. Tikrai ne kiekvienas žino, ką šis simbolis reiškia iš tiesų, o ši „Hamsa“ ypatinga.
Ji mūsų namų puošmena, mėgstama interjero detalė. Pakabinome ją prie lauko durų, nes tarp lauko durų ir namų koridoriaus yra nedidelis, lyg būtų tam skirtas, gabaliukas sienos.
Sakoma, jog kai „Hamsa“ kabinama pirštais į viršų, ji kviečiasi į namus laimę, o pakabinus ją pirštais žemyn, ji saugos namus nuo vagių.
Mūsų „Hamsa“ dar yra su hebrajiškai užrašyta malda. Malda namams, linkinti, kad čia vyrautų santaika, harmonija ir ramybė.
Tokia „rankutę“ galėtų turėti kiekvienas. Ją lengva pasidaryti iš polimerinio molio. Ant dar tvirtai nesudžiūvusio lengva išraižyti raides ir tokiu būdu kasdieną matyti savo mėgstamą maldą. O jau spalvų pasirinkimas – tai kiekvieno skonio reikalas. Ši – nudažyta akriliniais dažais ir švelniai nulakuota.

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found