Visur daiktai!!!

1901-12-13 / Nida Matiukienė

Spintose po drabužiais ir ant spintos viršaus, knygų lentynose tiesiai ant knygų ir šalia jų, ant televizoriaus ir ant grotuvo, šalia indų ir sekcijos lentynose, po lovomis ir kitur nepatogioje vietoje padėti daiktai ne vieną namų šeimininkę varo į neviltį.
Ne vietoje padėti daiktai ne tik sukuria netvarkingų namų vaizdą, bet ir trukdo išvalyti būstą nuo dulkių, sukurti jaukią atmosferą. Čia nepadės nei naujausi dulkių siurblio filtrai, nei brangiausios vilnonės patalynės ar priešalerginiai preparatai. Reikia sukurti savo sistemą, kaip surūšiuoti daiktus ir kur patogiai juos pasidėti.
Pirmiausia kuriant savo tvarkos sistemą būtų tikslinga remtis daiktų reikalingumo ir naudojimo dažnumo kriterijais.
1.Stenkimės atsikratyti nereikalingų ir nenaudojamų daiktų. Jeigu jų prireikia tik keletą kartų per metus (palapinės, čiužiniai), galime drąsiai pasidėti tamsiame kambaryje, spintos antrasolėse ar net rūsyje.
2. Surūšiuokime ir padėkime patogiose vietose. Sugrupuokime daiktus pagal paskirtį: rašymo, prausimosi priemonės, žaidimai ir pan. Padėkime ten, kur lengva pasiekti, kai jų prireikia (į rašomąjį stalčių, vonioje ar tualeto spintelėje.)
3. Panaudoję kiekvieną daiktą padėkime tik į jam skirtą vietą.
Štai kaip paprasta ir kartu sudėtinga tai įgyvendinti. Paprasta, nes kiekviena šeimininkė sugebės tai įgyvendinti, o sudėtinga, nes reikalingas įprotis padėti daiktą į jam skirtą vietą. Tačiau net ir neišsiugdžiusiems tokio įpročio yra viltis tai išsiugdyti.

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found