Kalėdinis medelis

1901-12-13 / Kristina Migunienė

Artėjant Kalėdoms norėjosi kuo nors pasipuošti savo namus. Auginant mažą dukrytę didelės eglės puošti namuose nesinorėjo, o plastmasinės irgi pabodo... Taigi kilo mintis pasigaminti medelį iš siūlų.

Žingsneliai:

1. Medeliui pasigaminti prireiks:

storų purių siūlų tamsiai žalios ir salotinės spalvos ir blizgančio auksinio siūliuko – iš jų bus gaminami kutai. Šilkinio kaspinėlio žalios ir salotinės spalvos – iš jų bus gaminamos rožytės, kelių dydžių naujametinių burbuliukų auksinės ir oranžinės spalvos, mažų karoliukų auksinės spalvos -– iš jų versime girliandą. Taip pat reikės keleto atspalvių vilnos (geltonos ir žalios spalvos). Na, o kutus susmaigstysime į putplastį (oazę), medelio kamienui reikės atsinešti iš miško šaką. Po to medelį įsodinsime į vazonėlį.

2.Visų pirma pasigaminkime kutukus. Kaip juos gaminti pabandysiu paaiškinti su foto nuotrauka:


Mums prireiks dviejų kartoninių skrituliukų, kurių skersmuo 7 cm, o vidurio skylutei tiks ir 5 centų moneta.

 

Sudėjusi abu apskritimus, aplink juos apsuku siūlų giją. Kutus gaminu iš siūlų gijos, kuri susideda iš penkių tamsiai žalios, vieno šviesiai žalios ir vieno auksinės spalvos siūlo. Galima apsukti ir kelis kartus siūlų giją aplink apskritimus, tada kutukai bus didesni.


Po to atsargiai praskyrusi siūlus žirklutėmis kerpu juos aplink apskritimą. Tai daryti reikia gana atsargiai, kad siūlai neišsimėtytų į šalis.

Praskyrus apskritimus, tarp jų įkišu siūlą ir suveržiu visus prakirptus siūlus. Suveržti reikia stipriai, kad neiškristų siūlai.

Ištraukusi kartoninius apskritimus sulyginu (apkerpu) kuto išsikišusius siūlus. Prie kiekvieno kutuko pritvirtinu vielutę ir juos susmaigstau į kubo formos oazę.


3. Po to iš vilnos suveliu nemažo dydžio burbuliukus ir šiek tiek juos apvynioju blizgančiu siūlu. Prie jų taip pat pritvirtinu vielutes ir susmaigstau į medelį.

4.Iš šilkinių kaspinėlių pasigaminu rožytes. Jas gaminti labiausiai man pagelbėjo šis internetinis puslapis, kuriame yra pateikta video medžiaga:

http://honeybeesbliss.blogspot.com/2008/06/getting-started-in-silk-ribbon.html

Didžiulis kaspinėlių pasirinkimas yra parduotuvėje – bazėje "Danesa", Geležinio Vilko g. 2 a., Vilniuje, ten net akys raibsta. 

Rožytes galima papuošti blizgučiu, kuris geriausiai laikosi "pritvirtintas" su nagų laku. Prie rožyčių irgi pritvirtiname vielutes :).

Štai taip atrodo viskas su vielutėmis.

 

5.Dabar belieka į medelį susmaigstyti naujametinius burbuliukus ir suvėrus girliandą iš karoliukų, ja papuošti dar neužpildytas vieteles.

6. Vieną šakos galą pritvirtinu vazonėlyje, į vazonėlio apačią galima įdėti gabalėlį putplasčio, priberti akmenukų (surinktų prie jūros ar kieme :)), ar dar ką nors – svarbiausia, kad medelis tvirtai laikytųsi, na, o kitą šakos galą pritvirtinu prie paties medelio.

 

Linkiu malonių akimirkų visiems, kurie susidomėjo šiuo rankdarbiu ir planuoja jį pasigaminti :) Sėkmės.

 

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found