Kalėdos: gyva pasaka mažiesiems

1901-12-13 / Justina Žukauskaitė

Nežinote, kur išsinuomoti Kalėdų Senį, nupirkti elfą, užsakyti Kalėdų paštą ar paslėpti dovaną? Tuomet Jūs iš tiesų atsidūrėte krizėje. Ir pirmiausia dėl to, jog manote, kad nors vienas iš šitų elementų yra būtinas Jūsų mažųjų šeimos narių Kalėdoms.
Kažkodėl pamiršome, kad stebuklais reikia tikėti, jų ieškoti ir stengtis išlaikyti savo viduje. Šiandien stengiamės viską nupirkti, parodyti, įteikti (supakuotą ar ne, ne taip jau ir svarbu). O visa tai baigiasi tuo, kad paverčiame mažųjų Kalėdas suaugusiųjų Kalėdų dalimi. Ne, nemaišykite, mažųjų Kalėdos visai kas kita. Tai netūrėtų būti įlieta į visuotinį žiemos švenčių maratoną.
Prisimenate tą saldų Kalėdų laukimą, bandymą įžiūrėti Kalėdų Senio sagties sužibėjimą naktiniam dangaus skliaute, begalinį norą slapta sutikti tą barzdotą dėdę, jam bandant prasmukti pro Jūsų kambario duris su dovanų maišu ar tą jausmą, kai drebančiomis rankytėmis ir didžiausiu vidiniu nekantrumu pakuojate dovanėlę? Neprisimenate? Tuomet tai proga ir Jums atgaivinti savo prisiminimus – sukurti tikrą Kalėdų pasaką.

Pirmiausia apie Kalėdų Senį

Ar prisimenate, kada maždaug nustojote tikėti šiuo barzdyla? Dažniausiai įtarimai prasideda nuo tada, kai jį pamatai realų, realaus žmogaus ūgio, o barzdą, priešingai, kažkokią labai jau netikrovišką. Priklausomai nuo viduje tūnančio seklio Morkos akylumo ir suinteresuotumo, ištirti šį Kalėdų atvejį, įtarimai anksčiau ar vėliau pasitvirtina: iš po raudono apsiausto kyšantys tėtės batai, netyčia nukritusi nosis, labai jau panašus į vyresniojo pusbrolio balsas... Ir vieną dieną Kalėdų Senio nebėra. Na, tiksliau sakant jų begalybė, bet to tikrojo jau nebėra.
Ir nieko keisto - paslaptys įdomios ir svarbios tol, kol jos nepasiekiamos, neišaiškintos ir nepaliečiamos. Būtent Kalėdų dvasia turėtų išlikti ta didžiąja šventės paslaptimi. Nepamirškite, stebuklų reikia ieškoti savo viduje. Leiskite mažiesiems atrasti stebuklingas Kalėdas savo širdelėse.

Slapti vaikų norai

Vaikai svajoja ir turi labai daug norų. Tėvai labiausiai šiomis svajonėmis ir norais susidomi per įvairias šventes. Gaila, iš tiesų, tai turėtų būti šeimyninės idilės kasdienybė – nuolatinis įsiklausymas ir bandymas padėti įgyvendinti mažųjų svajones. Tačiau kasdieniai rūpesčiai, laiko bei materialinių išteklių stoka visa tai įvelka į gana niūrią realybę. Na, bet pamirškime tai bent trumpam – Kalėdos – metas įsiklausyti į mažųjų vidinius troškimus.
Tik jau negriaukite viso Kalėdinio paslaptingumo, liepdamas aiškiai ir garsiai Jūsų vaikui pareikšti, ko jis nori šiais metais dovanų. Ne, Jūsų užduotis – visais kitais įmanomais būdais išgauti, kas slypi Jūsų vaiko viduje: pavyzdžiui, pasiūlykite užrašyti ir vakarais po pagalve palikti lapelį su Kalėdiniais jo norais.

Žaiskite kartu

Vaikai mėgsta žaisti, o ar dažnai Jūs žaidžiate su savo mažaisiais kartu? Pasinaudokite Kalėdų atostogomis ir tapkite žaidimo dalyviu. Surenkite išvyką į mišką: jei tik bus sniego, pasiimkite rogutes, jei turite ir mėgstate, išsitraukite slides, ir pirmyn!
Siauskite su mažaisiais: surenkite sniego mūšį, gaudykite vėją, lėkdami su rogutėmis nuo kalno ir svarbiausia, jei tik bus pakankamai sniego, lipdykite besmegenį! P.s. Nepamirškite morkos nosiai ir akmenukų akims!

Besmegenis – lauke, Kalėdų eglutė - viduje

Kaip besmegenio lipdymas privalomas lauke, taip eglutės puošimas – namuose. Kalėdų eglutė - tai svarbus šios šventės atributas, bet iš tiesų daug svarbesnis jos papuošimo procesas bei priemonės. Tegul šių metų eglutė atspindi Jūsų vaikų fantaziją.
Jei Jūsų šeimoje yra ne vienas mažasis šeimos narys, ir manote, kad tai būtina, padalinkite eglutę zonomis, pavyzdžiui, jaunėliui tenka apačia, o vyresniajam – viršutinė dalis. Tik nepamirškite, kad pati viršūnė turi atitekti abiems, kitaip gali kilti rimtas ginčas.
Jūs taip pat turite prisidėti. Jei kartu su mažaisiais norite pasigaminti originalius eglutės papuošimus keletas patarimų Jums.

Foto-žaisliukai

Jums reikės:
* Permatomų stiklinių eglutės žaisliukų;
* Mini nuotraukų (t.y. iškarpytų detalių iš įprasto formato nuotraukų) arba paveiksliukų;
* Vatos;
* Jūros putos;
* Blizgučių;
* Mažų spalvotų sagų.

Kaip pasigaminti: paimkite permatomus stiklinius žaisliukus ir atsargiai nuimkite jų viršūnėles-pakabukus. Tuomet pasiruoškite tai, ką dėsite į vidų. Paimkite atsirinktas nuotraukas, iškirpkite veidus ar kitas norimas detales. Jei nenorite karpyti nuotraukų, paieškokite tam tikrų spalvingų ir nuotaikingų bei su Kalėdomis susijusių paveiksliukų, o dar geriau paskirkite šitą užduotį mažiesiems. Tegul jie parenka savo mėgstamus personažus, patys iškarpo jiems patinkančias detales iš Jūsų jau šiam kūrybiniam procesui atrinktų nuotraukų. Tuomet imkite paruoštą stiklinį permatomą žaisliuką ir perlenkę nuotrauką dėkite ją į vidų. Tuomet įberkite blizgučių ar kitų spalvotų detalių (pavyzdžiui, mažų sagučių) bei pagal nuožiūrą įgrūskite šiek tiek baltos vatos. Kiekvienas žaisliukas gali būti skirtingas, t.y. viename tik nuotrauka ar keli paveiksliukai, kitame nuotrauka su blizgučiais ar sagutėmis, o dar kitame paveiksliukas ir vata, imituojanti sniego pusnis, ar susmulkinta jūros puta – baltas snaiges.
Pastaba: jeigu neturite ar nepavyksta rasti bei įsigyti permatomų stiklinių ar plastmasinių eglutės burbulų, nenusiminkite. Tuomet visos šios dekoravimo priemonės puikiai tiks įprastiems spalvotiems žaisliukams. Tiesiog tuomet visa tai reikės išdėlioti žaisliuko išorėje: priklijuoti paveiksliukus, smulkias detales (pavyzdžiui, sagutes), vatos gabaliukus ar blizgučius. Pasitelkus detales, įprastas eglutės burbulas gali virsti netgi neaiškios formos ir „sudėjimo“ personažu: fotografija su veidu, vatos gabalėliai - barzda ar plaukai ir pan.
Raštuoti-spalvoti žaisliukai:
Jums reikės:
* Vienspalvių eglutės žaisliukų;
* Akvarelės;
* Teptukų;
* Spalvotų raištelių.

Tai kitas ir dar lengvesnis būdas, kaip galima sukurti linksmus ir spalvingus Kalėdų eglutės papuošimus. Jūsų ir Jūsų mažųjų pagalbininkų tikslas – vienspalvius eglutės žaisliukus išpiešti įvairiais ornamentais ar aprašinėti žodžiais. Galiausiai ant kiekvieno šio žaisliuko pritvirtinkite po spalvotą raištelį (stenkitės, kad raištelio spalva pabrėžtų žaisliuko ornamentų atspalvį).
Beje, toks būdas tinka ne tik eglutės papuošimams. Jūsų mažųjų rankytėmis išdailintos paprastos permatomos stiklinės ar žvakidės gali būti puiki Kalėdų dovanėlė Jų tėveliams ar seneliams.

Jūsų mažiesiems smaližiams

Na, ir kokios mažųjų Kalėdos be skanumynų-saldumynų? Štai Jums vienas receptas, kuris nudžiugins Jūsų mažąjį smaližių.

Riešutų sviesto sausainėliai:
Jums reikės:
* ½ stiklinės riešutų sviesto;
* ¼ stiklinės sviesto ar margarino;
* 1 kiaušinis;
* 1 stiklinė miltų;
* ¼ stiklinės džiūvėsėlių;
* ½ stiklinės susmulkintų javinių sausainių (maždaug 7 sausainiai);
* 2/3 stiklinės cukraus pudros;
* ¼ stiklinės rudojo cukraus;
* ¾ arbatinio šaukštelio kepimo miltelių;
* ½ arbatinio šaukštelio vanilinio cukraus;

Kaip gaminti: dideliame inde išmaišyti riešutų sviestą, margariną (arba sviestą) ir džiūvėsėlius. Išsukti su maišytuvu (apie 30 sek.). Suberti cukraus pudrą, rudąjį cukrų ir kepimo miltelius. Maišyti tol, kol viskas pavirs į vientisą masę. Įmaišyti kiaušinį ir vanilinį cukrų. Paimti miltus, sutrupintus sausainius ir įmaišyti šių ingredientų tiek, kiek pajėgiate (kol masė maišosi su maišytuvu). Tuomet paimkite medinį šaukštą ir įmaišykite likusius miltus ir sausainių trupinius. Suformuokite nestorus norimų formelių sausainius (galite iš atskirų dalių sulipdyti meškiuko formos sausainius ar pasinaudoti kepimo formelėmis). Kepkite itin gerai įkaitusioje orkaitėje 15-18 min.
Pastaba: nepamirškite iškeptų sausainių apibarstyti dėmesiu bei papuošti meilės trupiniais.

Skanių, žaismingų, šiltų ir paslaptingų Kalėdų Jums ir Jūsų mažiesiems!

Šaltinis: http://www.anonsas.lt/portal/index/article/8437

Komentarai

Į viršų Į viršų