ŠEIMOS SANTYKIŲ TERAPINĖ GRUPĖ

Po vasaros atostogų, nuo rugsėjo 12 d., ketvirtadieniais 18.30  - 20.00 val. darbą pradeda ilgalaikė (Rugsėjis-Gegužė), uždara psichoterapinė grupė skirta šeimos santykiams atnaujinti.

Apie ką grupė?

Anksčiau ar vėliau kiekvienas žmogus atsiduria aklavietėje. Gyvename vien su teiginiais ir tarsi užsisukam užburtame rate: „Pavargstu nuolat jo laukti“, „Ji mane dusina savo laukimu ir kontrole“, „Nesijaučiu laisvas, įsipareigojęs santykiuose“, „Negaliu žiūrėti kaip jis vėl sėdasi prie TV“, „Ji nuolat mane kaltina“, „Sunku auklėti paauglius, bet turiu ištverti“, „Jis visada taip elgiasi“.  Taigi, pasiteisinimas: „visos ligos nuo nervų“, - negalioja.  Iš kur tie nervai? Juk santykiuose?!

Taip kasdieninė kančia ėda tave iš vidaus. KAIP GYVENTI be kančios? Ką atsakai Tu?

Grupėje kalbame apie laivę būti savimi santykiuose, apie perdėtą globą ir neatsakingumą, apie vaikus ir jų reikalingumo šeimai jausmą, apie poroje dingusią aistrą.  Apie santykius, kurie svyruoja nuo artumo iki susvetimėjimo, nuo empatiškumo iki nesupratimo, nuo švelnumo iki agresijos, nuo pažeidžiamumo iki uždarumo.  Apie tai kur mes pametame save ir kur atrandame, apie likimą ir pasirinkimą, resursus ir apribojimus.

Kaip dirba grupė?

Grupės dalyviai atranda savo ir kitų stereotipinius elgesio modelius tarpasmeninių sąveikų pagalba. Gyvoje ir ne visada lengvoje diskusijoje mokomės kurti santykius su kitais, su priešinga lytimi, su savimi ir pasauliu. Naujus santykius kitaip, santykius „čia ir dabar“.  Juk pačias sunkiausias traumas patiriame artimuose santykiuose (su tėvais, su vyrais, su žmonomis, vaikais). Ten, artimuose santykiuose su žmonėmis, jas reikia ir gydyti. Į pagalbą ateina grupė ir jos santykiai. Grupėje vykstantis procesas padeda surasti savyje naujų resursų ir leidžia man mokytis gyventi iš naujo, gyventi kitaip.

Dėka intensyvių grupinių procesų  formuojasi įprastas gyvenimiškas “mikro modelis”. Rezultate “čia ir dabar” išgyvenama daugybė asmeninių atradimų ir situacijų, santykių su dalyviais, kurios reiškiasi gyvenime įprastais elgesio modeliais, sunkumais, problemomis. Būtent tai suteikia galimybę tiesiog “čia ir dabar” tyrinėti savo reakcijas, analizuoti santykį,  surasti  klaidas ir savo atsakomybę, savo indėlį nelaimingume, kai santykiai klostosi ne taip kaip noriu.  Saugioje aplinkoje galiu išbandyti save naują, kitokį, nepažintą sau.

Kam skirta?

Grupė skirta tėvams auginantiems paauglius ar sunkius vaikus, sutuoktinių poroms, kartų konfliktus patiriantiems ir sugyventiniams, kurie neapsisprendžia ar gyvenimas pakeliui. Grupė padės suvokti kur pametame savo laisvę, įsipareigodami kitam? Jei nepatinka tokie santykiai, - kokie santykiai mums tinka? Kur baigiasi mano laisvė ar ji yra be ribų?  

Į grupę kviečiami  tie, kurie  nori daugiau harmonijos santykiuose, tačiau negali pasiekti, nes santykiai užstringa elgesio stereotipuose. Tyrinėsime kaip uždarumas griauna santykius, o atvirumas statydina. Į grupę kviečiami tie, kurie nori pavargo nuo konfliktų, nesusipratimų, baimės, vienišumo ir nerimo, beprasmiškumo santykiuose ir nori pradėti tiesiog gyventi. Kviečiami tie, kurie nori statydinti pilnaverčius. Juk geriausi santykiai - tai santykiai,  kuriuose esu laisvas ir galiu būti savimi. O kaip to pasiekti?

Kada?

Grupini darbas vyks nuo rugsėjo 12 d ketvirtadieniais nuo 18.30 iki 20 val. Užsiėmimo kaina 15 eur.

 Kaip patekti?

Grupėje gali dalyvauti ne daugiau nei 10-12 žmonių. Atranka į grupę vyks rugsėjo mėnesį. Registuotis atrankai: BŪTINA užpildyti registracijos formą.

 Kur? Grupės darbo vieta tikslinama užsiregistravusių patogumui.

Grupę veda: Egzistencinės ir humanistinės psichologijos terapeutė Nida Matiukienė

Kvalifikacija: Mykolo Riomerio Universitetas - psichologija; podiplominės studijos: Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutas (HEPI) - grupinės psichoterapijos programa.

Asmeniniai projektai: motinystės psichologija 2002-2018 m., knyga „Motinystės paslaptys“, pagalba šeimoms,- Šeimų universitetas ir www.seimoms.lt, Karjeros konsultacijos - Asmenybės ir profesinės ugdymo strategijos (APUS) VšĮ direktorė.

Tel. pasiteiravimui: 8 685 25563 (el.paštas: nida.matiukiene@gmail.com, WhatsApp, MSNG, FB - Nida Matiukienė)

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found