Berniukams dalins talonus prezervatyvams

1901-12-13
Didžiojoje Britanijoje, remiantis įstatymais, 12 metų ir vyresniems berniukams bus išdalintos specialios kortelės, pagal kurias jie nemokamai galės gauti prezervatyvų iš specialiai tam skirtų automatų.
Prezervatyvų aparatai, įstatymo autorių sprendimu, bus pastatyti jaunimo susibūrimo vietose: sporto aikštelėse ir stadionuose, vaikų stovyklose ir net kirpyklose.
Tokiais būdais politikai tikisi išspręsti nesaugaus paauglių sekso problemą. Esą paaugliai gal ir daug žino apie apsisaugojimo būdus, bet pirkti, kad ir prezervatyvus vaistinėse, gėdijasi.
Tam, jog gautų nemokamų talonų, jaunuoliai pirmiausia turės išklausyti paskaitų apie saugų seksą ciklą. Dalyvavimas jose anonimiškas ir savanoriškas.
Įstatymas buvo sutiktas prieštaringai. Jo kritikai teigia, kad esmė yra ne jaunuolių gėdijimasis ar pinigų neturėjimas. Jaunoji karta, pasak jų, yra tiesiog beviltiškai neatsakinga ir jokie aparatai problemos neišspręs.
Tuo tarpu įstatymo šalininkai sako, kad ankstyvas ir nesaugus paauglių seksas - jau faktas, neigti jį - kvaila. Todėl nemokamų prezervatyvų aparatai - daugiausia, ką galima padaryti valstybiniu lygiu.
Tai jau ne pirmas bandymas “sutramdyti” britų jaunimėlį. Prieš pusmetį Anglijoje ketinta įvesti panašią sistemą mergaitėms - siūlyta geriamuosius kontraceptikus dalyti paauglėms tiesiog mokykloje.

www.lsveikata.lt

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found