T-GRUPĖ PAAUGLIAMS

2023-01-18

Daugelis psichoterapijoje sutiktų vaikų mano, kad mokykla, kur jie praleidžia didžiąją dalį savo gyvenimo, jiems yra tarsi kalėjimas (Ouklander, 2007. Tai mums, suaugusiems turėtų kelti nerimą, tačiau šeimose retai priimama tokia vaiko realybė. Taugi, besijausdamas nevertingas ir nereikalingas, vaikas turi sunkumų mokytis, bendrauti ir siekti savo tikslų. 
 
Birželio-rugpjūčio mėn. palanuojama terapinė grupe, skirtai paaugliams ir jaunuoliams (15-16 m. arba 17-19 m.), norintiems psichologiškai atsistatyti, pasiruošti kitam mokymosi sezonui, siekti geresnių mokymosi rezultatų, racionalesnio bendravimo su bendraamžiais ir produktyvesnio bendradarbiavimo su mokytojais bei tėvais. Į terapinę grupę kviečiami tie, kurie retkarčiais atsiduria aklavietėje ir nežino kaip elgtis.
 
 Kodėl vaikas turėtų lankyti terapinę grupę?
Subalansuoti gyvenimo reikalavimus yra milžiniška užduotis šiame laikmetyje. Dažnas vaikas šiandien jaučiasi vienišas ir nereikalingas nepaisant to, kad turi mylinčius tėvus. Neretai savižudybių priežastimi tampa nepakeliamas skausmas ir resursų neradimas, - kaip tvarkytis su sunkiomis gyvenimo situacijomis. Besikartojančios „nevaldomos“ situacijos rodo, kad vaikui reikalinga pagalba plėsti savo vidinius resursus, kurie padėtų išlikti ir tęsti įgyvendinant savo tikslus bei siekiant profesijos.
Uždarumas tarsi izoliuoja vaiką ir neleidžia jam gauti pagalbos, kuri kartais visai šalia. Kas geriausiai gali padėti paaugliui? Tėvams kyla teisingi klausimai, tačiau aklavietė čia atsiranda tik tada, kai tėvai pastebi, kad jie jau nebėra autoritetai vaikui.
 
Kaip elgtis su sunkumus patiriančiu vaiku, paaugliu jaunuoliu?
Kaip padėti paaugliui, jaunuoliui, kai santykiai nebėra tokie artimi? 
Kaip padėti vaikui atsikratyti beprasmybės gyvenime jausmo, tuštumos ir išsiaiškinti savyje, padėti pasijusti gyvu pirmiausia savyje, surasti savyje atramą ir laikytis jos, pasitikint savimi.
Kaip padėti suprasti savo būdą būti pasaulyje ir statyti savo gyvenimą pripildant jį prasmės?
 
Vienas efektyviausių pagalbos būtų jaunimui yra grupinė psichoterapija.
Ar žinote, kad Jaunimo linija gimė iš būtent tokios nedidėlės grupelės paauglių? Pasibaigus grupei, jie nusprendė tęsti savarankiškai ir šis pasiryžimas išaugo į nuostabią iniciatyvą. Todėl kviečiu paauglius į savo resursų „kasyklą“, nes jie turi jų žymiai daugiau negu patys mano.
Darbe su paaugliais naudoju V.Ouklander metodą, kurio esmė padėti vaikams pažinti ir vystyti savo savastį.
Stiprus savasties jausmas būtinas lengvesniam kontaktui su aplinka ir joje esančiais žmonėmis, o sveikas požiūris į gyvenimą atgaunamas per kūrybines užduotis bei patirtį, pažinus savo pojūčius, emocijas, kūną ir intelektinius sugebėjimus (Oaklander, 2007).
 
Grupėje gali dalyvauti 10-12 vaikų. Užsiėmimo trukmė – 1,5 val. Siūlomas susitikimo laikas trečiadieniais 11 val. 
 
Grupę veda: Egzistencinės ir humanistinės psichologijos terapeutė Nida Matiukienė Kvalifikacija: Mykolo Riomerio Universitetas - psichologija; podiplominės studijos: Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutas (HEPI) - grupinės psichoterapijos programa. Asmeniniai projektai: motinystės psichologija 2002-2018 m., knyga „Motinystės paslaptys“, pagalba šeimoms,- Šeimų universitetas ir www.seimoms.lt, Karjeros konsultacijos - Asmenybės ir profesinės ugdymo strategijos (APUS) VšĮ direktorė.
Tel. pasiteiravimui: 8 685 25563 (el.paštas: nida.matiukiene@gmail.com, WhatsApp, MSNG, FB - Nida Matiukienė)
Komentarai

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found